ŠKOLSKA NATJECANJA

ŠKOLSKA NATJECANJA

Ponajbolji učenici u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića i ove će godine ‘odmjeriti’ znanja na natjecanjima i smotrama.

Naši učenici pokazat će svoja znanja na školskim natjecanjima u siječnju i veljači iz engleskog jezika, informatike, fizike, matematike, hrvatskog jezika, LiDraNo, vjeronauka – vjernaučna olimpijada.

Osim navedenih natjecanja učenici će pokazati svoja znanja u Dron Ligi 2.0 i u području računalstva na natjecanju WorlSkills 2024.

Svim natjecateljicama i natjecateljima njihovim mentoricama i mentorima želimo puno uspjeha na natjecanjima.

Obavijest o provedbi školskog natjecanja iz matematike 

Opće informacije 

Školsko natjecanje iz matematike održat će se u petak, 26. siječnja 2024. u 10.00 sati. 
Učenici naše škole natječu se u B varijanti natjecanja za srednje škole i natjecanje traje 3 sata (180 minuta). 

Učenici mogu tijekom natjecanja tražiti da im se definira bilo koji pojam iz teksta zadatka. Dežurni nastavnik matematike će odgovoriti na pitanje tako da ga čuju svi učenici. 
 

Provedba natjecanja 

Učenici natjecatelji trebaju u petak doći u školu najkasnije u 9.40 sati, stati se ispred učionice u kojoj će pisati ispit (što će biti objavljeno u četvrtak ujutro na mrežnoj stranici škole te na vratima kabineta matematike u prizemlju) te će u 9.50 dežurni nastavnici otključati učionice i smjestiti učenike po klupama.  

Dopušteno je korištenje pribora za pisanje (uključujući grafitnu olovku i gumicu) i geometrijski pribor, a nije dopuštena uporaba džepnog računala, tablica s 
formulama, pametnih satova ni mobitela; pametni satovi i mobiteli trebaju biti 
isključeni i spremljeni u torbu. 

Učenici će popuniti obrazac za zaporku i naslovnicu na kojoj zapisuju samo zaporku, razred i kategoriju-B varijanta (npr. 2.razred, B varijanta ili skraćeno 2B). Dežurni nastavnik će preuzeti obrasce za zaporku.  

Dežurni nastavnik će pročitati obavijest o provođenju natjecanja, nakon čega će podijeliti papire sa zadacima pa na ploču zapisati vrijeme početka i završetka rješavanja zadataka. 

Prvih pet zadataka boduje se s 0 – 6 bodova, a posljednja dva s 0 – 10 bodova. 
Učenici mogu zatražiti dodatne prazne papire za rješavanje, a rješavanje je dopušteno samo na papirima koje dobiju od dežurnog nastavnika, dok naslovnica ne služi rješavanju zadataka. 

Za vrijeme pisanja, učenik smije izaći iz učionice samo uz pratnju dežurnog nastavnika. 

Po isteku vremena dežurni nastavnik će pozvati učenike da provjere materijale, prikupiti ih, a učenik smije sa sobom ponijeti jedino papir sa zadacima. 

Ako učenik završi s rješavanjem ranije, može predati sve papire i napustiti učionicu. 

Dežurni nastavnici ne smiju ni na koji način pomagati učenicima pri rješavanju 
zadataka. 

Privremene ljestvice poretka 

Privremene ljestvice poretka (samo sa zaporkama i brojem bodova) bit će objavljene u 16:40 na vratima kabineta matematike na 2.katu. 

Žalbe 

Žalbe se podnose u kabinetu matematike na 2. katu, a za što je rok do 17.10 sati. 

Učenik ima pravo uložiti žalbu na bodovanje određenog zadatka uz napisano obrazloženje žalbe. Obrazac za žalbu popunjava učenik i dostavlja školskom povjerenstvu koje je dužno odmah po zaprimanju zajedno rješavati pristigle žalbe te učeniku obrazložiti odluku na žalbu.  

Učenik ima pravo uvida u svoj test zajedno s mentorom. 

Po završetku žalbi, školsko povjerenstvo će objaviti konačnu ljestvicu poretka po razredima na vratima kabineta matematike u prizemlju i na 2.katu.  

Popis učenika pozvanih na županijsko natjecanje 

Predsjednik županijskog povjerenstva do petka 2.veljače u 12.00 sati utvrđuje bodovni prag, a time i popis pozvanih na županijsko natjecanje. Učenici će o tome biti obaviješteni putem svojih mentora i obavijesti na kabinetu matematike u prizemlju. 

 

Školsko natjecanje iz engleskog jezika održano je u našoj školi 12. siječnja 2024. godine s početkom u 13.00 sati.

U kategoriji 2B sudjelovalo je 34 učenika, a u kategoriji 4B sudjelovalo je 30 učenika.

 

Školsko natjecanje iz informatike održat će se u našoj školi 19. siječnja 2024. u kategorijama:

Osnove informatike SŠ – strukovne škole u 13.00 sati.

  • prijavljeno 48 učenika

Primjena algoritama SŠ 1., 2., 3. i 4. razred u 9.00 sati.

  • 1. razred – prijavljen 1 učenik
  • 2. razred – prijavljeno 5 učenika
  • 3. razred – prijavljeno 8 učenika
  • 4. razred – prijavljeno 8 učenika

Razvoj softvera SŠ u 12.00 sati.

  • prijavljeno 5 timova

Na školsko natjecanje iz fizike prijavljeno je u kategoriji:

Srednje škole – 1. grupa: 13 učenika

Srednje škole – 2. grupa: 1 učenik

Srednje škole – 3. grupa: 7 učenika

Srednje škole – 3. grupa: 2 učenika

Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika održat će se u našoj školi 1. veljače 2024. s početkom u 11.00 sati u kategoriji 4. razred srednje škole prijavljena je jedna učenica

Na LiDraNo – literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo (srednje škole) prijavljeni su učenici u kategorijama:

  • SŠ literarni izraz 7 učenika
  • SŠ dramski skupni 1 tim (10 učenika)
  • SŠ samostalni  novinarski izraz 2 učenika
  • SŠ školski list

 

Školsko natjecanje iz vjeronauka – vjeronaučna olimpijada održat će se u našoj školi 1. veljače 2024. u 13. 00 sati u kategoriji

Četverogodišnje srednje škole – pojedinačno

  • prijavljeno je 13  učenica i učenika 2. i 3. razreda