EUROPSKO NATJECANJE U ROBOTICI

Najbolji mladi robotičari Europe okupili su se od 1. do 4. lipnja 2022. u portugalskom gradu Guimarãesu na 3. Euro RoboCupu.

Kako javlja Hrvatski robotički savez njih preko 900 iz 21 zemlje, više od 150 ekipa odmjerilo je snage u raznim natjecateljskim kategorijama. Hrvatsku je u devet kategorija sjajno predstavilo 14 ekipa i 37 natjecatelja i natjecateljica, te 11 mentora. Rezultati su fantastični – čak 7 timova se vraća u Hrvatsku s odličjima!

Našu posebnu pozornost privlačili su timovi u kojima su nastupali učenici naše škole.

Jerko Ćubić  3.N  je osvojio 1 .mjesto u Rescue Simulation SuperTeams te 2. mjesto u Kategoriji Rescue Simulation.

Ivan Matošević učenik 2.N razreda koji je osvojio je 4. mjesto u Kategoriji Rescue Maze.

Kako je našim učenicima bio na europskom natjecanju u robotici možete vidjeti na poveznici https://2022.robocupjunior.eu/

Veliki uspjeh mladih hrvatskih robotičara na europskom natjecanju, osvojili 7 medalja